جوش های غیرقابل درمان

آیا واقعا راهی برای بهبود جوش های درمان ناپذیر وجود ندارد ؟

قبل از بررسی علل ونحوه درمان این نوع جوش ها ، باید دید ومنظور از(جوش های درمان ناپذیر ) چیست زیرا در علم پزشکی پدیده ای به نام جوش درمان پذیر وجود ندارد.

acne rosacea

یعنی این جوش ها با سایر جوش ها تفاوتی ندارد ؟

چرا ، اما عنوان درمان ناپذیر یا غیر قابل درمان برای آنها اشتباه است. این نوع جوش (جوش سرکش) یا (آکنه مقاوم به درمان) نام دارد را به طور کلی نا موفق بودن درمان در یک چند مرحله اول ، ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد و مشکل حادی نیست.

این مقاومت به درمان به چه دلیل ایجاد می شود ؟

تشکیل آکنه ها روی پوست بر اثر علل متعددی اتفاق می افتد وبرای یافتن دلایل پیدایش آنها باید تک تک این عوامل بررسی شوند. اگر یکی از این عوامل در بررسی ها در نظر گرفته نشده باشند ، درمان با شکست مواجه شد. 

عوامل اصلی بروز آکنه کدام هستند؟

متخصصان پوست دربررسی آکنه ها برای درمان 4 عامل اصلی را در نظر می گیرند، میزان تجمع باکتری ها در محل بر وز جوش ها که نقش مهمی در به وجود آمدن و تشدید جوش دارد، وضعیت مجاری پیلوسباسه و میزان ترشح سبوم ودر نهایت هورمون ها . وقتی آکنه یک بیمار درمان نمی شود ، اولین علت آن می تواند بی توجهی به یکی از این 4 عامل باشد .

همکاری خود بیمار در درمان آکنه ها چقدر اهمیت دارد؟

در حقیقت یکی از مهم ترین عوامل بهبود آکنه وبه طور کلی هر بیماری ای ، همکاری خود بیمار با پزشک در پیگیری مراحل درمان است. این خود بیمار است که باید بر اساس دستور مراحل درمان را طی کند . اشتباه در مصرف داروها که یکی از عوامل شایع شکست درمان محسوب می شود، ممکن است علل متعددی داشته باشد که اصلی ترین آنها سهل انگاری در مصرف صحیح داروها وتوضیح ندادن صحیح پزشک یا داروساز در در داروخانه در مورد شیوه ومیزان استفاده از دارو است. 

آیا آکنه ها در همه افراد به یک شیوه درمان می شوند ؟

نه، ولی به طور کلی برای درمان آکنه های خفیف داروهای موضعی وشستشوی کافی است ولی در انواع دیگر داروهای سیستمیک (خوراکی) نیز برای بیمارتجویز می شود. بهترین کرم ضدجوش خارجی را می توانید با تجویز پزشک متخصص پوست از داروخانه ها تهیه نموده و استفاده کنید. استفاده از بهترین کرم های ضدجوش خارجی به شما کمک می کند تا هر چه سریع تر و به بهترین نحو بتوانید جوش های خود را درمان کنید. در صورتی که بخواهید هزینه کمتری بپردازید، ممکن است دکتر پوست یا داروخانه به شما محلول ساختنی جوش به جای بهترین کرم ضدجوش خارجی بدهد.

یعنی روش درمانی پله ای ؟

دقیقاً، ولی اصول همه این روش ها با هم مشابه است. در مراحل اول، پزشک سعی می کند با استفاده از داروهای آنتی بیوتیک موضعی به درمان آکنه هابپردازد. در این مرحله، برای از بین بردن جوش ها معمولا داروهای کمدولیتیک وداروهای موضعی مانند (ترتینوئین) تجویز می شود. ترتینوئین در بسیاری از انواع بهترین کرم ضدجوش خارجی یافت می شود.

توصیه برای استفاده از شوینده ها وشامپوهای مناسب همراه با استفاده از این داروهای موضعی در این مرحله کافی است. درمراحل بعدی وشدیدتر، پزشک آنتی بیوتیک های خوراکی را نیز در کنار داروهای موضعی تجویز می کند. 

درمان در مراحل بعدی می تواند استفاده از داروهای هورمونی برای مهار آندروژن ها باشد .در نهایت نیز در صورت وجود آکنه ها کیستیک ، داروی معرف (ایزوترتینوئین) خوراکی یا همان (آکوتان) برای بیمار تجویز می شود، اما در تمام این مراحل باید توجه داشت نمی توان برای همه بیماران مبتلا به آکنه از یک نسخه واحد استفاده کرد وتجویز هر یک از داروها باید با توجه به معاینه، بررسی وتشخیص پزشک انجام شود.

در افرادی که مشاغل پراسترس دارند استرس می تواند با فعال نگه داشتن التهاب ، آکنه ها را مقاوم به درمان کند .همچنین قرار گرفتن در معرض تابش نور مستقیم خورشید می تواند روند درمان را کندتر کند.

نکته پایانی

افراد مبتلا به اکنه ار دستکاری جوش ها خودداری کنند. چون این کار علاوه بر ایجاد زخم وخراشیدگیروی پوست، جوش ها را از حالت استریل خارج می کند. همچنین استفاده از موارد آرایش نامناسب و یا کرمهای مرطوب کننده و یا ضد افتاب های معمولی می تواند سبب تشدید آکنه و مقاومت درمان جوش شود. توجه داشته باشید که انواع مختلف بهترین کرم ضدجوش خارجی را می توانید به راحتی و با کمترین قیمت از وب سایت داروخانه اینترنتی تهیه نمائید. به علاوه، کرم ضدجوش و محصولات آرایشی و بهداشتی خود را تنها از داروخانه ها خریداری نمائید.

 

منبع: دکتر ملکی

/ 2 نظر / 378 بازدید
وبسايت اصفهان من بزرگترين نيازمنديهاي رايگان کشور

خوشحال ميشم به منم سر بزني! يک سيستم وبلاگ دهي جديد را باش آشنا شدم امکانات خوبي داره اونجا هم ميتوني وبلاگ بزني پارس بلاگ دات ايکس واي زد parsblog دات ايکس واي زد parsblog دات xyz [گل][گل] -------------------------------حالا چند تا آگهي بازرگاني-------------------- تبديل وب لاگ شما وبلاگنويس محترم به يک وب سايت با کمترين هزينه هاست رايگان يک ساله هديه من به شما شما فقط هزينه ثبت دامين مورد نظر خود را براي يک سال بدهيد و هاستينگ رايگان داشته باشيد براي کسب اطلاعات بيشتر با اي دي من در تلگرام مکاتبه کنيد @updap -------------------------------------------- بزرگترين آپلود سنتر براي ايرانيان امکان کسب در امد روزانه از تعداد دانلود فايل هاي شما همين الان با مراجعه به وب سايت زير اکانت خود را بسازيد updap دات کام آپ دپ دات کام ---------------------------------------------------------- يک سايت رايگان براي ارسال آگهي هاي شما بزرگترين سيستم نيازمنديهاي رايگان ايران همين الان آگهي خود را منتشر کنيد esfahan.me

تبليغات با ايميل براي شما با قيمتي ارزان

خوشحال ميشم به منم سر بزني! يک سيستم وبلاگ دهي جديد را باش آشنا شدم امکانات خوبي داره اونجا هم ميتوني وبلاگ بزني پارس بلاگ دات ايکس واي زد parsblog دات ايکس واي زد parsblog دات xyz [گل][گل] -------------------------------حالا چند تا آگهي بازرگاني-------------------- تبديل وب لاگ شما وبلاگنويس محترم به يک وب سايت با کمترين هزينه هاست رايگان يک ساله هديه من به شما شما فقط هزينه ثبت دامين مورد نظر خود را براي يک سال بدهيد و هاستينگ رايگان داشته باشيد همچنين تبليغات با ايميل براي وبلاگ نويسان براي کسب اطلاعات بيشتر با اي دي من در تلگرام مکاتبه کنيد @updap -------------------------------------------- بزرگترين آپلود سنتر براي ايرانيان امکان کسب در امد روزانه از تعداد دانلود فايل هاي شما همين الان با مراجعه به وب سايت زير اکانت خود را بسازيد updap دات کام آپ دپ دات کام ---------------------------------------------------------- يک سايت رايگان براي ارسال آگهي هاي شما بزرگترين سيستم نيازمنديهاي رايگان ايران همين الان آگهي خود را منتشر کنيد esfahan.me